Bezpieczne wakacje na Woli i Bemowie - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje na Woli i Bemowie

Data publikacji 23.07.2020

Lato w pełni, trwają wakacje. Jak co roku nie wszystkie dzieci wyjechały na zorganizowany wypoczynek poza Warszawę. Tym, które pozostały mogą skorzystać z zajęć w ramach programu „Lato w Mieście”. Inicjatywę tę bardzo aktywnie wspierają policjanci i odwiedzają placówki, gdzie spotykają się z dziećmi i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV odwiedzają dzieci w palcówkach oświatowych i sportowo – rekreacyjnych podczas wakacji w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2020”. Podczas spotkań omawiają zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku. W ramach prowadzonej akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci opowiadają dzieciom o właściwym zachowaniu w rejonach akwenów, w tym o zasadach bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie wpływa na ograniczenie wypadków utonięć  zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych. Policjanci nie tylko spotykaja się z dziećmi, ale również wraz z innymi podmiotami kontrolują miejsca wypoczynu letniego pod kątem bezpieczeństwa przebywających tam osób.

Apelujemy do dzieci i młodzieży o rozwagę, a do rodziców i opiekunów zwracamy się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na to, co robią ich pociechy w czasie wolnym.

Spot edukacyjny ,, Zabierz rozwagę nad wodę'' promujący bezpieczny wypoczynek podczas wakacji"

http://www.kalisz.policja.gov.pl/wl7/aktualnosci/220936,Spot-edukacyjny-Zabierz-rozwage-nad-wode039039-promujacy-bezpieczny-wypoczynek-p.html

Warto wiedzieć:

https://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/warto-wiedziec/32251,Warto-wiedziec.html

kom. Marta Sulowska