Wpadł, gdy próbował wyłudzić kredyt - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Wpadł, gdy próbował wyłudzić kredyt

Zarzut usiłowania oszustwa usłyszał w wolskiej komendzie 27-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Woli. Z ustaleń wynika, że mężczyzna na podstawie fałszywych dokumentów chciał wyłudzić z placówki kredytowej pieniądze. Wnioskując o kredyt przedłożył podrobione zaświadczenie o zatrudnieniu. Za przestępstwo teraz może grozić mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wolskiej komendy ustalili, że w jednej z placówek bankowych na terenie Woli, mężczyzna usiłuje wyłudzić kredyt. Z posiadanych informacji wynikało, że 27-latek ubiegając się o kredyt w wysokości 1000 złotych, przedłożył sfałszowany dokument o zatrudnieniu.

Policjanci zatrzymali 27-latka, gdy ten przyszedł do placówki kredytowej, aby podpisać umowę o kredyt. Sprawą zajęli się dochodzeniowcy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili podejrzanemu zarzut. Za usiłowanie oszustwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów