Jechał po alkoholu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Jechał po alkoholu

Data publikacji 14.09.2017

Około promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna kierujący pojazdem po drodze publicznej. Przypominamy - nawet najmniejsza ilość promili w organizmie wpływa na szybkość i trafność podejmowanych na drodze decyzji.

Apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego oraz swoim.  

Policjanci z wolskiej patrolówki w godzinach nocnych zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki honda. Podczas interwencji funkcjonariusze wyczuli u niego woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia mundurowych – okazało się, że mężczyzna miał około promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Apelujemy: do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. Do osób towarzyszących, pasażerów, świadków – o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower.

Pamiętajmy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

ms