Uroczystość z okazji Święta Policji w wolskiej komendzie - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Uroczystość z okazji Święta Policji w wolskiej komendzie

Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymali wczoraj w wolskiej komendzie funkcjonariusze. Policjanci i pracownicy Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV obchodzili wczoraj 98. rocznicę powstania Policji Państwowej. W uroczystości udział wziął Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV p.o. mł. insp. Sławomir Trojanowski, Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV podinsp. Mirosław Wasil, przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, wolskiej prokuratury, duchowieństwa oraz kadra kierownicza jednostki i rodziny policjantów.

Punktualnie o godzinie 12.00 w wolskiej komendzie rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta Policji. Zgodnie z ceremoniałem dowódca uroczystości podinsp. Piotr Spłocharski  złożył meldunek Komendantowi Rejonowemu Policji Warszawa IV p.o. mł. insp. Sławomirowi Trojanowskiemu. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście, przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, wolskiej prokuratury, duchowieństwa oraz rodziny policjantów.

Następnie Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV p.o. mł. insp. Sławomir Trojanowski wraz z asystującym mu Zastępcą Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV Panem podinsp. Mirosławem Wasil wręczyli funkcjonariuszom medale, nominacje na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia. Z okazji 98. rocznicy powstania Policji Państwowej 7 policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV zostało odznaczonych medalami,, Za Długoletnią Służbę” i odznakami ,,Zasłużony Policjant”. 159 policjantek i policjantów otrzymało nominację na wyższe stopnie służbowe.

Uroczyste życzenia złożył policjantom i policjantkom p.o. mł. insp. Sławomir Trojanowski,  podziękował za wkład w pracę i zaangażowanie w realizację zadań służbowych. Wyróżnionym gratulował awansów oraz życzył dalszych sukcesów w służbie i w życiu osobistym. Szef wolskich policjantów podziękował rodzinom i najbliższym funkcjonariuszy – bez ich cierpliwości, miłości i zrozumienia nie mogliby realizować swoich zadań.

Odczytane zostały życzenia od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz Komendanta Stołecznego Policji Pana inspektora dr Rafała Kubickiego kierowane do policjantek, policjantów i pracowników cywilnych Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV z okazji obchodów 98. rocznicy powołania Policji. Za współpracę, w swoich przemówieniach podziękowali również zaproszeni goście. Burmistrz Dzielnicy Bemowo Pan Michał Grodzki złożył gratulacje policjantom z okazji ich Święta, szczególne podziękowania skierował do policjantów na co dzień pełniących służbę na terenie Bemowa i wręczył im upominki. Głos zabrał również kapelan KSP ksiądz Józef Jachimczak, który przyłączył się do gratulacji.

Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV p.o. mł. insp. Sławomir Trojanowski podziękował zaproszonym gościom, policjantkom, policjantom, pracownikom cywilnym komendy i ich rodzinom za udział w uroczystości z okazji obchodów Święta Policji i zaprosił na poczęstunek. Gratulujemy awansowanym i wyróżnionym policjantom!

ms

 • Święto Policji w KRP Warszawa IV
 • Święto Policji w KRP Warszawa IV
 • Święto Policji w KRP Warszawa IV
 • Święto Policji w KRP Warszawa IV
 • Święto Policji w KRP Warszawa IV
 • Święto Policji w KRP Warszawa IV
 • Święto Policji w KRP Warszawa IV
 • Święto Policji w KRP Warszawa IV
 • Święto Policji w KRP Warszawa IV
 • Święto Policji w KRP Warszawa IV
 • Święto Policji w KRP Warszawa IV