Matka z synem usłyszeli 16 zarzutów - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Matka z synem usłyszeli 16 zarzutów

Policjanci z Woli zatrzymali matkę i syna podejrzanych o kradzież. Łupem był sprzęt TV, który został oszacowany przez pokrzywdzonego na łączną kwotę ok. 72 tys. zł. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy podczas przeprowadzki firmy dokonali kradzieży sprzętu. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do 58-letniej Małgorzaty B. i 41-letniego Dariusza B. policjanci ujawnili część skradzionego towaru. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli 16 zarzutów kradzieży.

Do komendy na Woli zgłosił się pokrzywdzony, który zawiadomił o kradzieży. Z okoliczności wynika, że łupem sprawców był sprzęt TV o szacunkowej wartości ok. 72 tys zł. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rozpoczęli ustalenie osoby za to odpowiedzialnej. Niedługo po zgłoszeniu policjanci dotarli do kobiety zatrudnionej w firmie. Z ich wstępnych relacji wynika, że kobieta wspólnie z synem „sprzątnęła” towar, który ukryli w mieszkaniu. Policjanci zatrzymali 58-letnią Małgorzatę B. i 41-letniego Dariusza B., którzy trafili do policyjnej celi.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli łącznie 16 zarzutów kradzieży. W trakcie przesłuchania oboje przyznali się do zarzucanych czynów. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymaną kobietą
  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną