Bezpieczeństwo seniorów - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Bezpieczeństwo seniorów

Asp. szt. Jacek Błaszczyk gościł w bemowskim Ośrodku Kultury i Edukacji, przy udziale delegatury biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego z Bemowa, gdzie spotkał się z seniorami. Podczas prelekcji seniorzy dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze i jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚ. Policjant przedstawił także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów, ci przekazują często oszczędności całego życia.

Asp.szt. Jacek Błaszczyk w bemowskim Ośrodku Kultury i Edukacji podczas spotkania z seniorami, przestrzegał przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami. Informował również w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, jak zabezpieczyć swoje oszczędności oraz biżuterię przed kradzieżą oraz jak nie dać się okraść na ulicy.

Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie na drodze, policjant uświadamiał seniorów o zagrożeniach i korzyściach płynących z faktu posiadania odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym.

ms

  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami