Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV - Kierownictwo - KRP IV – Bemowo, Wola

Kierownictwo

Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV

nadkom. Marek Żyra

Nadkomisarz Marek Żyra urodził się 19 marca 1980 roku w Przasnyszu. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Publicznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Zarządzania i Logistyki na kierunku pedagogika kryminologiczna Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Służbę w Policji rozpoczął w 2001 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem kryminalnym. W 2010 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Radzyminie.

Od 2011 związany z Komendą Rejonową Policji Warszawa IV. W tym roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu w Komisariacie Policji Warszawa Bemowo. W dniu 20 czerwca 2013 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Bemowo. Od dnia 1 lipca 2019 roku pełnił obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV. W dniu 10 września 2019 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV.

Odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.