Udaremnili mu dalszą jazdę - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Udaremnili mu dalszą jazdę

Data publikacji 07.01.2021

Reakcja przechodniów udaremniła jazdę pijanemu kierowcy. Widząc co się dzieje, od razu zareagowali. Nietrzeźwy kierowca próbował nieudolnie wyjechać z parkingu pomiędzy blokami. Okazało się, że miał on ponad dwa promile. Podejrzany usłyszał już zarzut karny, odpowie jeszcze za spowodowanie kolizji.

Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie w sprawie pijanego kierowcy. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że kierujący skodą próbował wyjechać z osiedlowego parkingu pomiędzy blokami wielorodzinnymi. W pewnym momencie wykonywał manewr cofania i najechał na ogrodzenie uszkadzając je. Przechodnie widząc co się dzieje od razu zareagowali. Podeszli do kierowcy, wyjęli mu kluczyki ze stacyjki i zaalarmowali patrol Policji. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany.

Sprawa trafiła do wydziału dochodzeniowo-śledczego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości. 56-latek odpowie jeszcze za spowodowanie kolizji drogowej.

kom. Marta Sulowska