Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów

Data publikacji 05.01.2021

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów. Podczas interwencji mężczyzna był agresywny i pobudzony, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Używał wobec nich wulgarne słowa, w końcu jednego z nich uderzył. Podejrzany usłyszał zarzuty karne. Teraz może grozić mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu na Bemowie otrzymali zgłoszenie o tym, że na piętrze w bloku wielorodzinnym awanturuje się mężczyzna. Na miejscu funkcjonariusze od razu zauważyli agresora. Mężczyzna był wyraźnie pobudzony i nie reagował na polecenia policjantów. W pewnym momencie rzucał różnymi przedmiotami w nich, w końcu jednego z nich uderzył. Od razu został obezwładniony i zatrzymany.

35-latek trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty karne dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów za co grozi kara do lat trzech.

kom. Marta Sulowska