Aktualności

„Pomagał i służył wiedzą w bardzo ciężkim momencie życia” - podziękowanie dla dzielnicowego

Data publikacji 04.01.2021

Dzielnicowy Bliżej Nas. Głównym założeniem programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, to osoba dobrze znająca swój teren i ludzi tam zamieszkujących. Dlatego najważniejsze wyróżnienie jego pracy to podziękowania, które płyną od ludzi tam zamieszkujących. Takie właśnie podziękowania wpłynęły do Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV kierowane do policjanta.

„Dzielnicowy bliżej nas” to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych, a jak wiemy, realizowane przez nich zadania są niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli. O dzielnicowych zwykło się mówić, że jest to tzw. „policjant pierwszego kontaktu”. Nie bez przyczyny, bowiem stanowią oni ważne ogniwo między Policją i społeczeństwem. Rolą dzielnicowego jest bowiem dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności w rejonie, w którym pracuje. Zadania, które podejmuje dzielnicowy są trudne, bowiem on sam na co dzień styka się z różnymi zjawiskami patologicznymi jak przemoc w rodzinie, konflikty sąsiedzkie, żebractwo, alkoholizm, prostytucja, bezrobocie, narkomania, włamania i kradzieże, itp. Jest to praca użyteczna i potrzebna.

Do Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV wpłynął e-mail z wiadomością dla szefa wolskich policjantów z podziękowaniami dla wolskiego dzielnicowego. Mieszkanka Woli wyraziła głębokie uznanie dla dzielnicowego za pomoc i wiedzę, którą przekazał jej w bardzo ciężkim momencie życia. Podziekowała przede wszystkim za wsparcie dzięki któremu udało jej się rozwiązać problem i teraz może spokojnie żyć. Chodziło o konflikt rodzinny, kobieta była nękana przez byłego partnera.

Policjant wykazał wielką empatię i zrozumienie, a jego postawa jest godna naśladowania.  

kom. Marta Sulowska