Błyskawiczne działanie policjantów zapobiegło tragedii - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczne działanie policjantów zapobiegło tragedii

Data publikacji 02.12.2020

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Woli błyskawicznie zareagowali na informację z której wynikało, że 15-latek chce targnąć się na własne życie. Dzięki sprawnym działaniom ustalili, że przebywa on na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. We współpracy z policjantami, gdzie mieszkał chłopiec udało się zapobiec tragedii.

Do wolskich policjantów wpłynęła informacja, że 15-letni chłopiec prawdopodobnie chce się targnąć na własne życie. Informacja ta wynikała z treści maila. Sprawą od razu zajęli się operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, którzy rozpoczęli ustalenia w tej sprawie. Policjanci wiedzieli, że w takich sprawach należy podjąć szybkie działania i liczy się każda chwila.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 15-latek przebywa na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Od razu powiadomili policjantów z jednostki Policji najbliższej jego miejscu zamieszkania. Mundurowi, po uzyskaniu od wolskich operacyjnych informacji, że należy działać błyskawicznie, pojechali do miejsca, gdzie przebywał chłopiec, wcześniej rozmawiając z jego rodzicami.

Całe zdarzenie zakończyło się szczęśliwie, policjanci zapobiegli tragedii.

kom. Marta Sulowska/PŚ