Kryminalni czekali na niego na peronie - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni czekali na niego na peronie

Data publikacji 01.12.2020

Policjanci z zespołu ds. poszukiwań z Woli zatrzymali dwie osoby poszukiwane listem gończym i nakazem doprowadzenia. Jeden z nich był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe, natomiast drugi z mężczyzn w wieku 37 lat był poszukiwany nakazem doprowadzenia przez Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich.

W ostatnich dniach policjanci z zespołu poszukiwań z wolskiej komendy prowadzili działania, które w sposób szczególny były ukierunkowane na zatrzymanie osób poszukiwanych, ściganych listami gończymi, czy też nakazami doprowadzenia do zakładu karnego. Funkcjonariusze przeprowadzili operacyjne sprawdzenia i ustalenia, pozyskali informacje i na ich podstawie dotarli do miejsc, gdzie ukrywali się poszukiwani.

Kryminalni z zespołu poszukiwań próbowali namierzyć mężczyznę poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe w celu odbycia kary więzienia w wymiarze roku i sześciu miesięcy. Czynności operacyjne prowadzone przez policjantów z zespołu ds. poszukiwań doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego. Został on zatrzymany poza Warszawą w chwili, kiedy przyjechał pociągiem. Na peronie czekali już na niego policjanci. Kryminalni zrealizowali również nakaz doprowadzenia wydany przez Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich w celu odbycia kary w wymiarze sześciu miesięcy. Mężczyzna początkowo nie chciał otworzyć drzwi od mieszkania policjantom. Jednak po chwili, kiedy na miejscu pojawiła się straż pożarna, aby je otworzyć, postanowił wyjść z lokalu i oddać się w ręce kryminalnych.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do jednostki Policji na Woli. Zgodnie z dyspozycją trafiły do zakładu karnego.  

kom. Marta Sulowska/ea