Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Jest właściwym człowiekiem na swoim miejscu i może być przykładem dla innych” - podziękowanie dla dzielnicowego

Data publikacji 25.11.2020

Dzielnicowy Bliżej Nas. Głównym założeniem programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, to osoba dobrze znająca swój teren i ludzi tam zamieszkujących. Dlatego najważniejsze wyróżnienie jego pracy to podziękowania, które płyną od ludzi tam zamieszkujących. Takie właśnie podziękowania wpłynęły do Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV kierowane do policjanta.

„Dzielnicowy bliżej nas” to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych, a jak wiemy, realizowane przez nich zadania są niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli. O dzielnicowych zwykło się mówić, że jest to tzw. „policjant pierwszego kontaktu”. Nie bez przyczyny, bowiem stanowią oni ważne ogniwo między Policją i społeczeństwem. Rolą dzielnicowego jest bowiem dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności w rejonie, w którym pracuje. Zadania, które podejmuje dzielnicowy są trudne, bowiem on sam na co dzień styka się z różnymi zjawiskami patologicznymi jak przemoc w rodzinie, konflikty sąsiedzkie, żebractwo, alkoholizm, prostytucja, bezrobocie, narkomania, włamania i kradzieże, itp. Jest to praca użyteczna i potrzebna.

Do Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV wpłynął e-mail z wiadomością dla szefa wolskich policjantów z podziękowaniami dla bemowskiego dzielnicowego. Mieszkanka Bemowa wyraziła głębokie uznanie dla dzielnicowego za czas, który jej poświęcił w tym trudnym czasie. Podziękowała za jego niezwykle profesjonalne, uprzejmie i cierpliwe zachowanie w chwili, kiedy potrzebowała, aby zająć się sprawą sąsiedzką. Kobieta dodała, że została przyjęta przez dzielnicowego, który poświęcił jej swój czas umożliwiając wyjaśnienie kwestii i problemów przez nią poruszanych. Na koniec wiadomości napisała, cyt. "Jest On właściwym człowiekiem na swoim miejscu i może być przykładem dla swoich kolegów".

Policjant wykazał wielką empatię i zrozumienie, a jego postawa jest godna naśladowania.  

kom. Marta Sulowska