Usiłowali ukraść katalizator - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Usiłowali ukraść katalizator

Data publikacji 17.11.2020

Zarzut usiłowania kradzieży katalizatora działając wspólnie i w porozumieniu usłyszało dwóch mężczyzn w wolskiej komendzie. Jeden z ich odpowie za przestępstwo w warunkach recydywy. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku i zostali zatrzymani przez stołeczny wywiad. Za ten czyn grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Uwagę policjantów zwróciło dwóch mężczyzn kręcących się przy volkswagenie zaparkowanym na jednym z parkingów osiedlowych. Funkcjonariusze postanowili bliżej przyjrzeć się ich zachowaniu. Gdy byli już w ich pobliżu pod pojazdem leżały narzędzia służące do kradzieży katalizatorów. Mężczyźni tłumaczyli policjantom, że to auto koleżanki i dokonują naprawy.

Funkcjonariusze doskonale wiedzieli, że mężczyźni nie są z nimi szczerzy. Obaj zostali zatrzymani. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez wolskich dochodzeniowców podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Jeden z nich usłyszał zarzut w warunkach recydywy bowiem rok czasu przebywał w zakładzie karnym za podobne przestępstwo. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

kom. Marta Sulowska