Rozpoznany przez policjantów - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Rozpoznany przez policjantów

Data publikacji 16.11.2020

Trzy zarzuty kradzieży usłyszał w wolskiej komendzie doskonale znany policjantom 24-letni mężczyzna. Zarzuty usłyszał on w warunkach recydywy bowiem od trzech lat przebywał w zakładzie karnym za podobne przestępstwa, wcześniej był zatrzymywany przez funkcjonariuszy w związku z licznymi kradzieżami. Tym razem mężczyzna jest podejrzany o kradzieże artykułów kosmetycznych w drogeriach. Został rozpoznany na monitoringu przez wolskich stróżów prawa.

Do policjantów z Woli wpływały zgłoszenia dotyczące kradzieży sklepowych. Z zawiadomienia wynikało, że łupem sprawcy były artykuły kosmetyczne o wartości ponad trzy tysiące złotych. Policjanci zabezpieczyli monitoring i rozpoczęli ustalenia. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego funkcjonariusze rozpoznali na nagraniu znanego im doskonale z wcześniejszych zatrzymań 24-letniego mężczyznę. Ustalili jego miejsce pobytu i go zatrzymali.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Podejrzany usłyszał trzy zarzuty karne dotyczące kradzieży w warunkach recydywy bowiem mężczyzna przebywał trzy lata w zakładzie karnym za podobne przestępstwa i od dwóch miesięcy przebywał już na wolności. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

kom. Marta Sulowska/rr