W torbie podróżnej ukrył 1,5 kilograma narkotyków - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W torbie podróżnej ukrył 1,5 kilograma narkotyków

Zabezpieczona znaczna ilość narkotyków i zatrzymany w tej sprawie mężczyzna to kolejna realizacja kryminalnych z Komisariatu Policji na Bemowie. Policjanci zabezpieczyli 1,5 kilograma marihuany i zatrzymali w tej sprawie mężczyznę w wieku 33 lat. Był on wcześniej notowany za handel narkotykami. Podejrzany usłyszał zarzut i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Kilka dni temu policjanci z bemowskiego wydziału kryminalnego zorganizowali działania związane z zatrzymaniem mężczyzny, który był podejrzewany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Z ich operacyjnych ustaleń wynikało, że mężczyzna, będący w ich zainteresowaniu, posiada je w mieszkaniu.

Zaplanowali działania i przystąpili do realizacji. Podczas przeszukania mieszkania kryminalni w torbie podróżnej znaleźli narkotyki znacznej ilości. W szafie mężczyzna ukrył kokainę. Policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną, telefony komórkowe oraz pieniądze na poczet przyszłych kar i grzywien.

Mężczyzna został doprowadzony do policyjnej celi. Śledczy skrupulatnie przeprowadzili czynności procesowe. Badanie w laboratorium potwierdziło, że zabezpieczone środki to ponad 1,5 kilograma marihuany i kilka porcji kokainy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 75 tysięcy złotych. Mężczyzna był wcześniej notowany za handel narkotykami. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek policjantów i wolskiej prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 33-latka na trzy miesiące. Teraz może grozić mu kara nawet do 10 lat więzienia.

kom. Marta Sulowska/ea

  • Na zdjęciu widoczny worek foliowy z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego, reklamówka w której znajduje się susz roślinny koloru zielonego, pieniądze w banknotach o różnych nominałach, oraz kilka telefonów komórkowych oraz waga elektroniczna na której leży woreczek foliowy z kokainą koloru białego.
    Zabezpieczone przez policjantów narkotyki, wagi elektroniczne i pieniądze