Odpowie za groźby karalne - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Odpowie za groźby karalne

Data publikacji 15.10.2020

Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał w komendzie na Woli 39-letni mężczyzna. Z ustaleń, jakie posiadali policjanci, wynikało, że mężczyzna groził kobiecie wysyłając liczne smsy. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci z Woli interweniowali w lokalu w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kierowania gróźb karalnych przez byłego partnera kobiety. Na miejscu policjanci ustalili okoliczności całego zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna groził kobiecie, wysyłał jej liczne wiadomości tekstowe z groźbami. W końcu przyszedł pod drzwi jej mieszkania. Zaniepokojona kobieta zaalarmowała Policję. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Został on osadzony w policyjnej celi.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z  wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 39-latkowi zarzutu kierowania gróźb karalnych. Został on objęty dozorem policyjnym, ma zakaz kontaktowania się z kobietą i zakaz zbliżania się do niej. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/ea