Groził byłej partnerce, usłyszał zarzut - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Groził byłej partnerce, usłyszał zarzut

Data publikacji 07.10.2020

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych. Z ustaleń wynika, że mężczyzna groził nożami byłej partnerce. Podejrzany usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, ma zakaz zbliżania i zakaz kontaktowania się z kobietą. Za to przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli interweniowali w lokalu w dzielnicy w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kierowania gróźb karalnych przez byłego partnera kobiety. Na miejscu policjanci ustalili okoliczności całego zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia przy dwóch noży. Krzyczał przed drzwiami mieszkania należącego do kobiety, aby ta go wpuściła do środka. Zaniepokojona kobieta zaalarmowała Policję. Policjanci zatrzymali go. Został on osadzony w policyjnej celi.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z  wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie kierowania gróźb karalnych. Został on objęty dozorem policyjnym, ma zakaz kontaktowania się z kobietą i zakaz zbliżania się do niej. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska