Skradł alkohol i rzucił się na pracownika sklepu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Skradł alkohol i rzucił się na pracownika sklepu

Data publikacji 07.10.2020

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Z ustaleń wynika, że mężczyzna skradł alkohol, po czym chciał opuścił sklep nie płacąc za towar. Pracownik ochrony widząc co się dzieje próbował ująć złodzieja, ten wyrywał się i szarpał.19-latek trafił do policyjnej celi. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej stanowiący wypadek mniejszej wagi.

Około godziny 19 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowej. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że 19-latek skradł alkohol dwukrotnie tego samego dnia. Kiedy przyszedł drugi raz i próbował opuścić sklep, nie płacąc za towar zareagował pracownik ochrony, który niezwłocznie zareagował i zwrócił uwagę mężczyźnie. Ten jednak chcąc uniknąć odpowiedzialności zaczął się szarpać z pracownikiem, próbując się uwolnić i jak najszybciej opuścić sklep. 19-latek został zatrzymany.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej stanowiący wypadek mniejszej wagi. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska