Skradł czekolady i rzucił się na pracownika sklepu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Skradł czekolady i rzucił się na pracownika sklepu

Data publikacji 11.09.2020

Policjanci z Bemowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Z ustaleń wynika, że mężczyzna skradł artykuły spożywcze, po czym chciał opuścił sklep nie płacąc za towar. Spostrzegawczy pracownik próbował ująć złodzieja, który ten wyrywał się i szarpał. Mężczyzna miał przy sobie jeszcze kilka porcji narkotyków. 33-latek trafił do policyjnej celi. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej stanowiący wypadek mniejszej wagi oraz posiadania metamfetaminy.

Około 17.00 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z komisariatu na Bemowie otrzymali zgłoszenie dotyczące napaści na pracownika. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że 33-latek skradł 21 sztuk czekolad, po czym próbował opuścić sklep, nie płacąc za towar. Poczynania złodzieja zauwazył pracownik, który niezwłocznie zareagował i zwrócił uwagę mężczyźnie. Ten jednak chcąc uniknąć odpowiedzialności zacął się szarpać z pracownikiem, próbując sie uwolnić i jak najszybciej opuścić sklep. Okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie kilka porcji metamfetaminy, która została zabezpieczona. 33-latek został zatrzymany.

Sprawa trafiła do wydziału dochodzeniowo-śledczego. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej stanowiący przypadek mniejszej wagi oraz posiadania środków psychotropowych. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/ea