Zarzuty za kradzież łańcuszków - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za kradzież łańcuszków

Data publikacji 11.08.2020

Działał wyłącznie w autobusach. Wypatrywał sobie ofiarę, po czym zrywał jej łańcuszek z szyi. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu dowiedli, że dopuścił się on również innych kradzieży łańcuszków. Śledczy przedstawili mu pięć zarzutów kradzieży, szósty zarzut dotyczący kradzieży zuchwałej mężczyzna usłyszał w rejonowej prokuraturze.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu pracowali nad sprawą dotyczącą kradzieży złotych łańcuszków. Do zdarzeń doszło w autobusach. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że w chwili, gdy autobus zatrzymał się na przystankach mężczyzna zrywał z szyi złote łańcuszki, po czym uciekał.  Łączne straty zostały oszacowane na kwotę ponad 9 tysięcy złotych.

Analiza spraw oraz gromadzony materiał dowodowy realizowany przez funkcjonariuszy doprowadził do wytypowania mężczyzny podejrzewanego o kradzieże. W tym samym czasie policjanci z oddziału prewencji pełniąc służbę na Woli podjęli czynności wobec 42-latka. Kiedy okazało się, że jest on poszukiwany przez wolskich operacyjnych został zatrzymany. Podejrzany usłyszał łącznie sześć zarzutów kradzieży. Ostatni zarzut dotyczący kradzieży zuchwałej zagrożony jest karą nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska