Agresja na drodze zakończona zarzutem - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Agresja na drodze zakończona zarzutem

Data publikacji 24.07.2020

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Z ustaleń wynika, że kierujący skuterem zatrzymał się na drodze, zdenerwowany podszedł do kierującego toyotą i uderzył pięścią w lusterko pojazdu. Zniszczone mienie zostało oszacowane na kwotę ponad 1900 zł. 28-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do wolskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzenia mienia. Z wstępnych ustaleń wynika, że kilka dni temu przed godziną 21 kierujący skuterem agresywnie zachowywał się wobec kierującego toyotą. Mężczyzna był zdenerwowany i krzyczał słowa obraźliwe do kierowcy. W pewnym momencie zatrzymał skuter blokując drogę, podszedł do kierowcy toyoty i uderzył pięścią w lusterko niszcząc je. Zaraz po tym odjechał.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zajęli się sprawą. Ustalili tożsamość kierującego skuterem, wyjaśnili okoliczności zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska