Utrzymywali się z włamań na budowach, zostali aresztowani - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Utrzymywali się z włamań na budowach, zostali aresztowani

Policjanci z Woli w wyniku czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania na budowach i kradzież elektronarzędzi, gdzie łączne straty wyniosły ponad 68 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie Wawra. Jeden z zatrzymanych w wieku 24-latek był poszukiwany przez inną jednostkę Policji. Podczas przeszukania mieszkania i pojazdu operacyjni ujawnili kilka porcji narkotyków. W pojeździe mężczyźni mieli również ukryty łom, nożyce do cięcia blachy, szczypce oraz ubrania robocze służące do włamań. Podejrzani usłyszeli zarzuty karne. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy pracowali nad sprawą włamania na budowie do kontenera pracowniczego. Sprawcy wyłamali roletę okienną z prowadnic, a następnie skradli elektronarzędzia. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Wnikliwa analiza zgromadzonego materiału dowodowego oraz skrupulatne czynności operacyjne policjantów przyniosły efekty. Operacyjni wytypowali do włamania dwóch mężczyzn, obywateli Ukrainy. Ustalili również, że obaj przebywają w mieszkaniu na terenie Wawra.

Zorganizowali działania i udali się na miejsce. W lokalu przebywali mężczyźni będący w ich zainteresowaniu. Od razu tłumaczyli, że nic nie wiedzą na temat włamania na budowie. Operacyjni przystąpili do czynności. Ustalili, że jeden z nich 24-latek jest poszukiwany przez inną jednostkę Policji. Podczas przeszukania lokalu oraz pojazdu należącego do drugiego z mężczyzn w wieku 28-latka, policjanci ujawnili kilka porcji marihuany i substancji psychotropowej. W mieszkaniu mężczyźni posiadali walizkę z zawartością elementów profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego, który został zabezpieczony. Obaj nie potrafili wytłumaczyć skąd je mają. W pojeździe mieli ukryty łom, nożyce do cięcia blachy, szczypce oraz ubrania robocze służące do włamań. Z przestępstw obaj uczynili sobie stałe źródło utrzymania.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do wolskiej komendy. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że mają oni związek z innymi włamaniami do kontenerów pracowniczych i magazynowych. Po zgromadzeniu materiału dowodowego straty zostały oszacowane na łączną kwotę ponad 68 tysięcy złotych. Okazało się również, że mężczyzna w wieku 24-lat miał związek z włamaniem do innych kontenerów socjalnych oraz kradzieży elektronarzędzi. Do obu zdarzeń doszło na początku kwietnia br. w różnych miejscach na budowach.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli cztery zarzuty kradzieży z włamaniem  działając wspólnie i w porozumieniu. Mężczyzna w wieku 24-lat usłyszał dodatkowo dwa zarzuty za kradzież z włamaniem i kradzież, natomiast podejrzany w wieku 28-lat odpowie jeszcze za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzn środka izolacyjnego i decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Może grozić im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

kom. Marta Sulowska/aw

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Zabezpieczony przez policjantów sprzęt
    Zabezpieczony przez policjantów sprzęt