Usłyszał 12 zarzutów w warunkach recydywy - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Usłyszał 12 zarzutów w warunkach recydywy

Data publikacji 25.06.2020

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Z ustaleń wynika, że mężczyzna szarpał się z pracownikiem ochrony, bowiem chciał wynieść towar ze sklepu nie płacąc za niego. Okazało się, że 34-latek ma związek z innymi zdarzeniami dotyczącymi kradzieży sklepowych, gdzie straty wyniosły niemalże 20 tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał łącznie 12 zarzutów karnych.

Policjanci z komisariatu na Bemowie otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury w sklepie. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna został przyłapany na kradzieży sklepowej, z jednej z półek zabrał alkohol. Na jego zachowanie zareagował pracownik ochrony. Mężczyzna jednak nie zamierzał oddać alkoholu, zaatakował ochroniarza, szarpał się z nim i kopał go. 34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

W trakcie gromadzenia materiału dowodowego funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na sumieniu inne kradzieże sklepowe, gdzie łączna wartość strat wyniosła niemalże 20 tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał łącznie 12 zarzutów karnych, 11 dotyczących kradzieży, a jeden zarzut dotyczył kradzieży rozbójniczej stanowiący wypadek mniejszej wagi. 34-latek zarzuty usłyszał w warunkach recydywy.

kom. Marta Sulowska/is