Aktualności

Wszczynał awantury, wyzywał i groził tasakiem - został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 24.06.2020

Trzy miesiące aresztu - taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad matką. Jak ustalili wolscy policjanci, 59-latek wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których wyzywał, popychał i szarpał oraz przy użyciu tasaka groził pozbawieniem życia. Podejrzany usłyszał zarzut i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury pomiędzy matką, a synem. Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności tej sytuacji. Okazało się, że do mieszkania matki przyszedł pijany syn. Mężczyzna był agresywny i wszczął awanturę. 59-latek wyzywał, poniżał matkę, szarpał i groził pozbawieniem życia przy użyciu tasaka.

Mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego. Policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 59-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny aresztu na trzy miesiące. Za znęcanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/is