Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował włamać się do mieszkania, wpadł w ręce wolskich policjantów

Data publikacji 27.04.2020

Policjanci z Woli zatrzymali 39-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do mieszkania. Z ustaleń wynika, że mężczyzna próbował dostać się do mieszkania uszkadzając zamek w drzwiach. Został „spłoszony” przez lokatorów. Po chwili wpadł w ręce policjantów. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut karny w warunkach recydywy.

Po godzinie 18 policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie w sprawie usiłowania kradzieży z włamaniem. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia, z których wynikało, że mężczyzna próbował dostać się do mieszkania uszkadzając zamki w drzwiach. Kiedy je otworzył był zaskoczony, ponieważ w mieszkaniu znajdowali się lokatorzy.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Dosłownie kilkanaście minut później 39-latek wpadł w ich ręce. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Mężczyzna w lutym br. opuścił więzienne mury. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/mb