Areszt za handel narkotykami - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Areszt za handel narkotykami

Data publikacji 20.03.2020

Policjanci z Bemowa zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który udzielał narkotyki znajomemu. Zatrzymana została również partnerka 32-latka, która posiadała przy sobie kilka porcji narkotyku. Podejrzany usłyszał zarzut za handel narkotykami, jego partnerka odpowie za ich posiadanie. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Policjanci z komisariatu Policji na Bemowie mieli informację, że 32-latek, mieszkaniec dzielnicy, od jakiegoś czasu handluje narkotykami. Po pogłębieniu i zgromadzeniu wiedzy na ten temat oraz wykonaniu czynności procesowych zaplanowali działania. Do zatrzymania 32-latka doszło w mieszkaniu. Mężczyzna był w obecności partnerki. Okazało się, że kobieta posiada przy sobie kilka porcji narkotyki. Oboje zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu.

Śledczy z Bemowa wykonywali dalsze czynności procesowe w tej sprawie. Kobieta usłyszała zarzut za posiadanie narkotyków za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W rejonowej prokuraturze podejrzany usłyszał zarzut udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

kom. Marta Sulowska