Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali skraść rozrusznik i akumulator z ciągnika rolniczego

Data publikacji 06.02.2020

Wpadli w ręce bemowskich policjantów chwilę po tym, jak próbowali skraść rozrusznik i akumulator z ciągnika rolniczego, który służył do odśnieżania terenu osiedla. Mężczyźni w wieku 22 i 36 lat posiadali przy sobie komplety kluczy, kombinerki oraz zabrudzone rękawiczki. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed 22.00 policjanci z bemowskiej patrolówki otrzymali informację, że dwóch nieznanych mężczyzn prawdopodobnie próbowało skraść rozrusznik i akumulator od ciągnika rolniczego. Funkcjonariusze od razu podjęli działania poszukiwawcze. Dosłownie kilka minut później, podejrzewani o próbę kradzieży byli w ich rękach. Obaj posiadali przy sobie komplety kluczy, kombinerki oraz zabrudzone rękawiczki. Mężczyźni w wieku 22 i 36 lat zostali doprowadzeni do policyjnej celi. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez  policjantów podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży, gdzie straty zostały oszacowane na kwotę około tysiąca złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. M. Sulowska/ea