Dzielnicowy z Woli rozmawiał o bezpieczeństwie mieszkańców - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Woli rozmawiał o bezpieczeństwie mieszkańców

Data publikacji 06.02.2020

Dzielnicowy z Woli uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowej „Mszczonowska”. Spotkanie było okazją do porozmawiania na temat problemów mieszkańców, zagrożeń oraz sposobów ich rozwiązania. Była to również okazja do przypomnienia o założeniach programu „Dzielnicowy bliżej Nas”.

Dzielnicowi z Woli i Bemowa w ramach codziennych obchodów rejonów służbowych prowadzą działalność edukacyjno-profilaktyczną wśród mieszkańców. Realizują zadania mające na celu ograniczenie przestępstw dokonywanych m.in. metodą na wnuczka, policjanta, administratora. Policjanci inicjują i uczestniczą w spotkaniach ze społeczeństwem, seniorami, przedstawicielami samorządu, są obecni na debatach społecznych, biorą udział w różnych wydarzeniach z udziałem lokalnej społeczności. Dzielnicowi przekazują mieszkańcom informacje na temat sposobów działania przestępców, ostrzegają, uczą, jak unikać zagrożeń, jednocześnie uwrażliwiają otoczenie, sąsiadów, znajomych i rodzinę seniorów.

Tym razem dzielnicowy z wolskiej komendy spotkał się z przedstawicielami SM „Mszczonowska”, gdzie poruszono tematy dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa mieszkańców, próbując jednocześnie uwrażliwić i uświadomić pracującym tam osobom, że one również mają realny wpływ na zapobieganie działalności przestępców. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel wolskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Dzielnicowy przypomniał informacje dotyczące „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, które wpisują się w ideę programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” zapoczątkowanego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

kom. M. Sulowska