Trzymiesięczny areszt za groźby i uszkodzenie ciała - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczny areszt za groźby i uszkodzenie ciała

Data publikacji 03.01.2020

Pięć zarzutów karnych w warunkach recydywy usłyszał w bemowskim komisariacie 30-letni mężczyzna. Został on zatrzymany przez policjantów podczas awantury domowej. Agresywny 30-latek groził członkom rodziny pozbawieniem życia, w trakcie szarpaniny uderzał ich, jednego z nich ugryzł, czym spowodował uszkodzenie ciała. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Przed 12.00 policjanci z bemowskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Na miejscu funkcjonariusze zastali agresywnego 30-latka, który szarpał się z ojczymem i przyrodnim bratem, do tego groził im i matce pozbawieniem życia. Podczas interwencji policjantów mężczyzna przez cały czas wyzywał ich i obrażał. Okazało się, że pokrzywdzeni ponieśli obrażenia ciała w postaci złamania  żeber, jednego z pokrzywdzonych 30-latek ugryzł w brzuch.

Mężczyzna został zatrzymany. Dochodzeniowcy gromadzili materiał dowodowy. Okazało się, że 30-latek przebywał już w zakładzie karnym za podobne przestępstwo.

Podejrzany usłyszał łącznie pięć zarzutów dotyczących gróźb karalnych i uszkodzenia ciała. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora o zastosowania wobec 30-latka środka izolacyjnego i mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/ea