Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradły papier toaletowy i rzuciły się na pracowników ochrony

Data publikacji 29.11.2019

Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszały dwie kobiety zatrzymane przez bemowskich policjantów. Z ustaleń wynika, że kobiety będąc w sklepie skradły towar i opuściły sklep, nie płacąc za niego. Na to zareagowali pracownicy ochrony. Agresywne kobiety rzuciły się na nich, jeden z nich został uderzony w twarz. Kobiety trafiły do policyjnej celi. Z uwagi na czyn stanowiący wypadek mniejszej wagi, teraz może grozić im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Było po 10.00. Policjanci z bemowskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie dotyczące ujęcia na kradzieży dwóch kobiet. Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że kobiety w wieku 36 i 57 lat w sklepie oglądały towar. Były to różne artykuły spożywcze, odzież oraz artykuły chemiczne i kosmetyczne. Zachowanie kobiet od razu zwróciło uwagę pracowników ochrony, którzy je obserwowali. Kobiety przeglądały towar i chowały go do toreb. W pewnym momencie opuściły sklep, nie płacąc za niego. Na to zareagowali pracownicy ochrony. Kobiety od razu były agresywne, rzuciły się na pracowników, jedna  z nich uderzyła w twarz ochroniarza. Po chwili próbowały uciec ze sklepu. Ich działania zakończyły się fiaskiem, kobiety zostały ujęte.

36-latka i jej koleżanka zostały zatrzymane i trafiły do policyjnej celi. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzane usłyszały zarzut kradzieży rozbójniczej stanowiący wypadek mniejszej wagi. Za to może grozić im kara do 5 lat więzienia.

kom. M. Sulowska/ea