Zatrzymany na włamaniu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany na włamaniu

Data publikacji 28.11.2019

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do pomieszczenia piwnicznego. Dosłownie na oczach funkcjonariuszy mężczyzna szabrował pomieszczenie. 22-latek trafił do policyjnej celi. Podejrzany usłyszał zarzut karny. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjantów w trakcie dnia zaalarmowali czujni mieszkańcy. Informowali o tym, że jest otwarte okno na poziomie piwnicy, dookoła są porozrzucane przedmioty, a w środku znajduje się jakiś mężczyzna. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli 22-latka, którzy przy pomocy latarki szabrował pomieszczenie. Widząc policjantów zdenerwował się i nie chciał tłumaczyć co takiego robi w pomieszczeniu, które nie należy do niego.

22-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. M. Sulowska