Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnienie dla policjantów z Woli od Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej

Data publikacji 26.11.2019

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podczas IV Konferencji „Bezpieczne obiekty piłkarskie na Mazowszu” wyróżnił Komendę Rejonową Policji Warszawa IV za działania na rzecz bezpieczeństwa podjęte podczas rozgrywek piłkarskich. Konferencja odbyła się w piątek w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ząbkach.

W Konferencji udział wzięli przedstawiciele: Urzędu Wojewody Mazowieckiego, Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej uczestniczących w rozgrywkach III Ligi Grupa I, Delegatur  Mazowieckiego ZPN, Delegaci Meczowi Związku oraz Prezesi klubów i kierownicy ds. bezpieczeństwa III, IV ligi oraz niższych klas rozgrywkowych.

IV Konferencja „Bezpieczne obiekty piłkarskie na Mazowszu” była okazją do oceny stanu bezpieczeństwa podczas meczów piłkarskich na Mazowszu w sezonie 2018/2019 oraz wymiany poglądów dotyczących dalszych działań w tym zakresie.

Podczas spotkania wręczane były wyróżnienia dla najlepszych Jednostek Policji, Organów Samorządowych oraz Klubów  z terenu Mazowsza za działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa podczas meczów piłki nożnej.

Komisja ds. Bezpieczeństwa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wyróżniła Komendę Rejonową Policji Warszawa IV za działania na rzecz bezpieczeństwa podjęte podczas rozgrywek piłkarskich. Stoi za tym ogromna odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników oraz utrzymanie porządku publicznego, która na nich spoczywała. Każde zabezpieczenie było drobiazgowo i skrupulatnie analizowane. Wobec różnych naruszeń podejmowane były liczne interwencje i wyciągano konsekwencje wobec sprawców niepożądanych zachowań.  

kom. M. Sulowska/str. MZPN/mb