Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł telefon, zranił nożem, tymczasowy areszt za kradzież rozbójniczą

Cała sytuacja była dynamiczna. 34-latek wykorzystał moment i skradł z pojazdu telefon. Podczas ucieczki zorientował się, że biegnie za nim pokrzywdzony, wtedy wyjął nóż i go zranił. Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali napastnika, a pokrzywdzony został zabrany do szpitala. Obywatel Gruzji usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i został aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło po 13.00. Policjanci z wolskiej komendy zostali zaalarmowani o tym, że doszło do zranienia nożem mężczyzny. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że sprawca wykorzystując nieuwagę kierowcy wsiadł do jego pojazdu i skradł telefon komórkowy. Szybko wybiegł. Pokrzywdzony zorientował się co się stało i pobiegł za nim. W trakcie ucieczki 34-latek wyjął nóż i zranił go, zadając mu rany cięte na łydkach. Przechodnie widząc całą sytuację, zareagowali i ujęli napastnika. W tym samym czasie przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 34-latka, a pokrzywdzony został zabrany do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż i odzyskali skradziony łup.

Napastnik został doprowadzony do komendy na Woli. Mężczyzna był agresywny. W tym czasie śledczy gromadzili materiał dowodowy. 34-latek usłyszał w prokuraturze rejonowej zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego i  został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

kom. M. Sulowska/mb

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów