Zatrzymani mężczyźni do kradzieży akumulatorów - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani mężczyźni do kradzieży akumulatorów

Data publikacji 20.09.2019

Zarzut kradzieży wspólnie i w porozumieniu usłyszało w wolskiej komendzie dwóch obywateli Ukrainy. Są oni podejrzani o kradzież akumulatorów podtrzymujących zasilanie urządzeń telekomunikacyjnych, a wartości ich została oszacowana na kwotę ok. 1500 zł. Zostali oni zatrzymani na terenie Warszawy. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Do wolskiej komendy zgłosił się przedstawiciel jednej z firm telekomunikacyjnych, który zawiadomił o kradzieży trzech akumulatorów. Ich wartość została oszacowana na kwotę ok. 1500 zł. Kradzież została ujawniona podczas przeglądu okresowego skrzynek, akumulatory służyły do podtrzymywania zasilania urządzenia.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Operacyjni wytypowali osoby mogące mieć związek z kradzieżą. Okazali się nimi dwaj obywatele Ukrainy w wieku 30 i 41 lat. Zostali zatrzymani na terenie Targówka. Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli od mężczyzn 1300 dolarów amerykańskich i kilkaset  złotych na poczet przyszłych kar i grzywien. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ms