Złodzieje kół wpadli w ręce policjantów - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje kół wpadli w ręce policjantów

Skuteczne działania policjantów z Bemowa doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn w związku z kradzieżą kół na terenie dzielnicy. W zatrzymaniu obywateli Białorusi przez policjantów z bemowskiej patrolówki wspomogli stołeczni wywiadowcy. Wewnątrz pojazdu funkcjonariusze ujawnili lewarki, podnośniki i klucze oraz odzyskali komplet skradzionych kilka dni wcześniej kół. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. Jeden z nich odpowie jeszcze za posiadanie narkotyków.

Policjanci z komisariatu Policji na Bemowie prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej, w tym związanych z kradzieżą kół na terenie dzielnicy. Około 2 w nocy funkcjonariusze i zauważyli poruszającego się po dzielnicy pojazdu marki skoda wraz z trzema mężczyznami. W pewnym momencie, przy udziale stołecznych wywiadowców pełniących służbę na terenie Bemowa, podjęli wobec nich czynności.

Policjanci skontrolowali skodę, w której w bagażniku znajdowały się lewarki, podnośniki, klucze do odkręcania kół i inne rzeczy mogące służyć do kradzieży kół.  Mężczyźni podczas interwencji byli zdenerwowani. Jeden z nich posiadał przy sobie narkotyki. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili skradzione koła, które ukryte były w pobliskim pomieszczeniu gospodarczym przy którym zatrzymali się mężczyźni. Odzyskany komplet kół pochodził z kradzieży do której doszło kilka dni temu. Jak się okazało, trzej mężczyźni mieli związek z kradzieżą.

Mężczyźni w wieku 19, 21 i 23 lata zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży wspólnie i w porozumieniu. Jeden z nich odpowie jeszcze za posiadanie środków odurzających. Odzyskane koła wrócą do właściciela. Policjanci zapowiadają dalsze działania.

ms

  • Odzyskane skradzione koła
  • Odzyskane skradzione koła