Odpowie za usiłowanie rozboju - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie rozboju

Data publikacji 16.09.2019

Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju. Z ustaleń wynika, że pokrzywdzony został napadnięty przez sprawcę i uderzony w tył głowy. Po chwili napastnik próbował skraść mu telefon komórkowy, jednak pokrzywdzonemu udało się uciec. Podejrzany 30-latek już usłyszał zarzut w warunkach recydywy. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Policjanci z wolskiej komendy zostali powiadomieni o zdarzeniu dotyczącym usiłowania rozboju. Z ustaleń wynika, że sprawca zaatakował pokrzywdzonego, zadał mu cios w tył głowy po czym próbował wyrwać z ręki telefon komórkowy. Pokrzywdzonemu udało się uciec z miejsca zdarzenia i zaalarmowac patrol Policji.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Śledczy gromadzili materiał dowodowy i wytypowali napastnika. 30-latek został zatrzymany w pobliżu miejsca zamieszkania. Po doprowadzeniu do komendy trafił na przesłuchanie do prokuratora, gdzie usłyszał zarzut za usiłowanie rozboju. Mężczyzna był już wcześniej karany i przebywał w zakładzie karnym za podobne przestępstwo, zarzut usłyszał w warunkach recydywy. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

ms