Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni zatrzymani w związku z włamaniem do szafek na basenie, 13-latek trafił do schroniska

Data publikacji 13.09.2019

Działania policjantów z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii wolskiej komendy doprowadziły do udowodnienia i dwóm nieletnim w wieku 13 i 15 lat kradzieży z włamaniem do szafek na basenie. Z ustaleń wynika, że z szafek zostały skradzione dokumenty, karta bankomatowa i portfel. Sprawa nieletnich została przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich. Jeden z nieletnich w wieku 13 lat trafił do schroniska.

Policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie w sprawie włamania do szafek na basenie z których zostały skradzione dokumenty, pieniądze i karta bankomatowa. Do jednej z szafek sprawcy włamali się, ale nic nie zostało skradzione. Na miejscu policjanci ustalili, że jednego z nich ujął pokrzywdzony, natomiast drugi uciekł jednak niedługo po tym trafił w ręce policjantów z Targówka w związku z innym zdarzeniem. Dwóch nieletnich w wieku 13 i 15 lat zostało zatrzymanych.

Wolscy policjanci zwalczający przestępczość wśród nieletnich gromadzili materiał procesowy. Dwóm nieletnim w wieku 13 i 15 lat zostały określone czyny karalne, dwa dotyczące kradzieży z włamaniem, jeden dotyczący usiłowania kradzieży z włamaniem. Policjanci przekazali zgromadzony materiał dowodowy do sądu z wnioskiem o umieszczenie 13-latka w schronisku dla nieletnich i 13-latek postanowieniem sądu został umieszczony w schronisku. Wobec 15-latka zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające.

ms