Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Bezpieczna droga do szkoły 2019" z policjantami z Woli i Bemowa

Początek roku szkolnego wiąże się z natężeniem ruchu pieszych oraz kierujących pojazdami w rejonach placówek szkolnych. Nieostrożne zachowanie może przyczynić się do wzrostu ilości zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży. Dlatego policjanci z Woli i Bemowa nadzorują rejony w pobliżu szkół i dbają o bezpieczeństwo dzieci.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym na terenie podległym Komendzie Rejonowej Policji Warszawa IV, realizowane są działania o charakterze informacyjno-prewencyjnym w szkołach podstawowych i innych placówkach oświatowych.

Funkcjonariusze sprawdzają, czy okolice szkół są prawidłowo oznakowane, obejmują wzmożoną opieką zwłaszcza te rejony przyszkolne, które są usytuowane przy głównych ciągach komunikacyjnych i istnieje duże ryzyko wystąpienia wypadku. Policjanci przypominają pieszym i rowerzystom jak bezpiecznie poruszać się po drogach, sprawdzają też, czy rodzice przestrzegają zasad prawidłowego przewożenia dzieci. W działaniach tych, policjantów wspierają funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w rejonie szkół, przedszkoli, placówek oświatowo-wychowawczych, oraz miejsc, gdzie grupują się dzieci i młodzież.

• Mamo, Tato – dziecko naśladuję twoje zachowania, daj więc dobry przykład!

• Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!

• Kierowco – uważaj w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

ms

  • Policjanci w służbie