„Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” - na basenie - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” - na basenie

Data publikacji 29.08.2019

Policjanci z zespołu profilaktyki kolejny raz zorganizowali specjalne stoisko na terenie basenu na Woli, gdzie przypomnieli rodzicom i ich dzieciom jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą. Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" organizowana jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Policjanci nieustannie prowadzą działania prewencyjno-profilaktyczne, które mają na celu edukowanie, przestrzeganie, uświadamianie jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas kąpieli, czy też w czasie przebywania wokół akwenów wodnych. Ta tematyka właśnie stanowiła podstawę spotkania z dziećmi na basenie w Parku Moczydło przy ul. Górczewskiej 69/73. Policjanci naszej komendy kolejny już raz uczyli dzieci prawidłowych zachowań nad wodą. Przy specjalnie zorganizowanym stoisku można było porozmawiać na temat zagrożeń. Dzieci otrzymały ulotki akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Pamiętajmy!

Wchodząc do wody, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku, zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego. Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci.

ms