Areszt za znęcanie się nad babcią i ojcem - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad babcią i ojcem

Data publikacji 29.08.2019

Trzy miesiące aresztu, taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne nad 87-letnią babcią i 54-letnim ojcem. Jak ustalili wolscy policjanci 28-latek wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których groził i ubliżał. Za znęcanie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Według ustaleń wolskich policjantów zatrzymany mężczyzna od kilku miesięcy znęcał się nad 87-letnią babcią i 54-letnim ojcem. 28-latek mieszkał razem z nimi, podczas licznych awantur groził i ubliżał. Agresja mężczyzny narastała. Podczas ostatniej z awantur 28-latek będący pod wpływem alkoholu kolejny raz wyzywał. Policjanci na miejscu zatrzymali mężczyznę, który został przewieziony do policyjnej celi.

Po przesłuchaniu podejrzany usłyszał zarzut znęcania się psychicznego. Okazało się również, że dzień wcześniej miał skraść w sklepie młotowiertarki za co również usłyszał zarzut. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Za znęcanie grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ms