Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W czerwcu wyszedł z więzienia i skradł 42 flakony perfum, usłyszał już zarzuty

Data publikacji 05.08.2019

Osiem zarzutów kradzieży działając w warunkach recydywy usłyszał w wolskiej komendzie 39-letni mężczyzna. Został on zatrzymany na gorącym uczynku przez patrolowców, kiedy to próbował opuścić sklep z kilkoma flakonami perfum za które nie zapłacił. Policjanci udowodnili mu jeszcze inne kradzieże na terenie Warszawy.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że na terenie sklepu został ujęty mężczyzna w związku z kradzieżą sklepową. Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że 39-latek został ujęty za linią kas z pięcioma flakonami perfum o wartości ok. 2,5 tysiąca zł. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Skrupulatne czynności dochodzeniowców pozwoliły na udowodnienie 39-latkowi innych kradzieży do których doszło na terenie Warszawy. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał łącznie osiem zarzutów kradzieży w warunkach recydywy, gdzie skradzionych zostało łącznie 42 flakonów perfum o łącznej wartości prawie 13 tysięcy zł. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna w czerwcu br. opuścił zakład karny za podobne przestępstwo. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

ms