Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wtargnęli na posesję, jeden siekierą wybił szyby, groził, że zabije – zarzuty i tymczasowy areszt

Skuteczne działania policjantów z wolskiej komendy doprowadziły do ustalenia i zatrzymania trzech mężczyzn w związku z wtargnięciem na prywatną posesję pokrzywdzonych. Jeden z nich siekierą wybił szyby w aucie, groził pokrzywdzonym pozbawieniem życia za co został tymczasowo aresztowany. Pozostali jego dwaj kompani również usłyszeli w tej sprawie zarzuty karne.

Po 20 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na teren prywatnej posesji wtargnęło trzech mężczyzn, jeden trzymał w ręku siekierę. Agresywny mężczyzna wraz z dwoma kompanami grozili pozbawieniem życia pokrzywdzonym i nie zamierzali opuścić posesji. W pewnym momencie mężczyzna podszedł do zaparkowanego volkswagena i siekierą uderzał w szyby wybijając je. Dopiero po chwili wybiegli z posesji i uciekli.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Dochodzeniowcy wykonywali czynności procesowe, operacyjni zajęli się ustaleniem sprawców. Pierwszy z mężczyzn wpadł na drugi dzień po zdarzeniu. 22-latek był znany policjantom, mężczyzna był wcześniej notowany i poszukiwany. Podejrzany usłyszał zarzuty karne dotyczące naruszenia miru domowego, gróźb karalnych i uszkodzenia mienia. Po nim wpadło dwóch pozostałych mężczyzn w wieku 22 lat, którzy usłyszeli zarzuty dotyczące naruszenia miru domowego oraz gróźb karalnych. Decyzją sądu, wobec pierwszego z zatrzymanych został zastosowany tymczasowy areszt. Mężczyznom może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Policjant przesłuchuje podejrzanego