Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Przesiedział” 19 lat, 9 podstaw poszukiwawczych, 3 lata do odsiadki, zatrzymany do kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 15.07.2019

Dzielnicowi komisariatu na Bemowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Z ustaleń wynika, że mężczyzna miał skraść trzy klawiatury do komputera o wartości prawie 500 zł. Kiedy pracownicy ochrony spostrzegli zachowanie 48-latka od razu zareagowali i próbowali wyjaśnić sytuację. Wtedy mężczyzna użył gazu wobec nich i próbował uciec. Patrol Policji zatrzymał 48-latka, który trafił do policyjnej celi. Okazało się, że ma on 9 podstaw poszukiwawczych i 3 lata do „odsiadki”. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej za co grozi kara do 10 lat więzienia.

Dzielnicowi z komisariatu na Bemowie zatrzymali mężczyznę, który miał skraść trzy klawiatury do komputera o wartości prawie 500 zł. Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia z których wynika, że mężczyzna został ujęty na kradzieży przez pracowników ochrony. Kiedy ci próbowali wyjaśnić sytuację, 48-latek odrzucił skradzione mienie i użył wobec nich gazu próbując uciec. Dzięki ich reakcji mężczyzna został ujęty.

Dzielnicowi doprowadzili mężczyznę do komisariatu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że ma on 9 podstaw poszukiwawczych, w tym jeden list gończy wydany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli w celu odbycia kary trzech lat więzienia oraz osiem zarządzeń o ustalenie miejsca pobytu przez różne prokuratury w kraju. Do tego wyszło na jaw, że mężczyzna „przesiedział” już łącznie 19 lat za różne przestępstwa, w tym przeciwko mieniu.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej za co grozi do 10 lat więzienia. 48-latek trafił do zakładu karnego w celu odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności.

ms