Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skradli z gabloty rozkład jazdy autobusami, odpowiedzą przed sądem rodzinnym

Data publikacji 12.07.2019

Po północy policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali dwóch nieletnich podejrzewanych o włamanie do gabloty i kradzież rozkładu jazdy autobusów. Zatrzymani chwilę po zdarzeniu trafili do policyjnej izby dziecka. Po wykonaniu czynności procesowych, nieletnim został określony czyn karalny. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

Po północy policjanci z bemowskiej patrolówki zatrzymali dwóch nieletnich w wieku 16 lat, którzy podejrzewani są o włamanie do gabloty i kradzież rozkładu jazdy autobusów oraz innych informacji tam znajdujących się. Na miejscu okazało się, że gablota jest podważona i uszkodzona, a na ziemi pod wiatą przystanku leżała pleksa, która spadła z uszkodzonej gabloty. Wartość strat została oszacowana na łączna kwotę ponad 300 zł.

Sprawa trafiła do wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii. Po wykonaniu czynności procesowych i zgromadzeniu materiału dowodowego nieletnim został określony czyn karalny. Ich sprawą teraz zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

ms