Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował przez internet robot kuchenny i akcesoria dla dziecka, usłyszał 30 zarzutów oszustwa

Policjanci z Woli zatrzymali 44-letniego mieszkańca Warszawy podejrzanego o liczne oszustwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna poprzez ogłoszenie za pośrednictwem portalu internetowego oferował do sprzedaży robot kuchenny oraz akcesoria dla dziecka, za co pobierał zaliczki lub całe kwoty, które były wpłacane na konto. Towar nigdy nie trafił do rąk pokrzywdzonych. W wyniku skrupulatnych czynności policjanci udowodnili 44-latkowi 30 takich oszustw. Podejrzany usłyszał zarzuty karne do których się przyznał. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wszytko zaczęło się od ogłoszeń na jednym z portali internetowych. Mężczyzna oferował do sprzedaży robot kuchenny i akcesoria dla dziecka. Na tę wiadomość odpowiedziało kilkunastu zainteresowanych. Na chętnych nie trzeba było długo czekać. Osoby te wpłacały zaliczki albo całość kwoty na konto bankowe i czekały na towar. Kiedy zbliżał się termin dostarczenia przesyłki, kontakt ze sprzedawcą urywał się. Wówczas wszystko wyszło na jaw, do komendy wpływały zgłoszenia oszukanych osób, które utraciły łącznie prawie 22 tysiące zł.

Sprawą zajęli się policjanci ze wolskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego. Ich skrupulatne czynności doprowadziły do ustalenia tożsamości mężczyzny, mieszkańca Warszawy. 44-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy na Woli. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał łącznie 30 zarzutów oszustwa do których przyznał się i poddał dobrowolnie karze. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.  

ms

  • Mężczyna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyna zatrzymany przez policjantów
Ładowanie odtwarzacza...