Zlikwidowana "dziupla" i tymczasowy areszt - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Zlikwidowana "dziupla" i tymczasowy areszt

W dniu zgłoszenia kradzieży z włamaniem volkswagena o wartości ok. 80 tysięcy zł. kryminalni z Bemowa namierzyli „dziuplę” w której znajdował się skradziony pojazd oraz zatrzymali w tej sprawie 45-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o pomocnictwo przy kradzieży z włamaniem volkswagena. Po usłyszeniu zarzutu, decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci z komisariatu na Bemowie zostali powiadomieni przez właściciela volkswagena, o tym, że doszło do kradzieży jego pojazdu. Wartość pojazdu oszacowano na kwotę ok. 80.000 zł. Policjanci z wydziału kryminalnego od razu rozpoczęli szeroko zakrojone działania i ustalenia operacyjne. Dzięki tym czynnościom kilka godzin później mieli wytypowane miejsce, gdzie mógł trafić skradziony volkswagen. Od razu rozpoczęli działania na terenie powiatu wołomińskiego. W „dziupli” funkcjonariusze ujawnili częściowo zdemontowany poszukiwany pojazd, przed garażem stał zaparkowany pojazd dostawczy na którym w części załadunkowej znajdowały się elementy nadwozia zdemontowane z volkswagena. W tej sprawie na terenie posesji policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnej celi.

Na miejscu pracowali policyjni technicy kryminalistyki, śledczy gromadzili materiał dowodowy. Po dostarczeniu materiału dowodowego do prokuratury rejonowej, podejrzany usłyszał zarzut pomocnictwa przy kradzieży z włamaniem samochodu volkswagen. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd aresztował go na trzy miesiące, Za to przestępstwo może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Mężczyna zatrzymany przez policjantów
Ładowanie odtwarzacza...