Odpowie nie tylko za łapówkę - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie nie tylko za łapówkę

Data publikacji 12.04.2019

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o próbę udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Z ustaleń wynika, że, kiedy funkcjonariusze namierzyli go wraz z nielegalnymi papierosami, ten próbował ratować się łapówką. 42-latek już usłyszał zarzut. Odpowie jeszcze za posiadanie papierosów bez akcyzy.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z wolskiej komendy prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z handlem lewymi papierosami. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił mężczyzna siedzący w pojeździe. W trakcie interwencji okazało się, że w pojeździe znajdowały się kartony z papierosami, w łącznej ilości ok. 5600 sztuk. Kiedy policjanci wykonywali dalej czynności, w pewnej chwili 42-latek proponował „łapówkę” za odstąpienie od czynności służbowych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut za wręczenie korzyści majątkowej stanowiący wypadek mniejszej wagi, odpowie jeszcze za posiadanie papierosów bez akcyzy.

ms