Zatrzymany mężczyzna w związku z napaścią na plebanii - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna w związku z napaścią na plebanii

Data publikacji 12.04.2019

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę, który miał zaatakować pokrzywdzonego na terenie plebanii. Zaatakowany został również ksiądz, który chciał pomóc pokrzywdzonemu. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która udzielała pomocy pokrzywdzonym oraz obezwładnionemu mężczyźnie. Zostali oni przewiezieni do szpitala. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna, zaatakowany jako pierwszy zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Policjanci nadal wykonują w tej sprawie czynności.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Z informacji wstępnych wynika, że do plebanii wszedł napastnik, który zaatakował znajdującego się tam mężczyznę. Zaatakowany miał zostać również ksiądz, który chciał pomóc napadniętemu.

Policjanci na miejscu obezwładnili pobudzonego agresora. Wezwano karetkę pogotowia, która udzieliła pomocy pokrzywdzonym oraz zatrzymanemu mężczyźnie, który w pewnej chwili miał tracić przytomność. Po reanimacji mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie jest pod stałym nadzorem policjantów. Pomoc medyczna została udzielona księdzu. Reanimację przeprowadzono również wobec pokrzywdzonego, który został zaatakowany jako pierwszy trafił do szpitala. Niestety mężczyzna zmarł.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny. Czynności procesowe pozostają w toku. Zgromadzone materiały zostaną przekazane do rejonowej prokuratury.

Zdarzenie to nie miało żądnego związku z atakiem na mężczyznę, do którego doszło na Mokotowie, w wyniku którego śmierć poniósł 40-letni mężczyzna.

ms