Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców

Data publikacji 11.04.2019

Dzielnicowi z Woli i Bemowa dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, docierają do osób starszych, które w sposób szczególny narażone są na działalność oszustów działających m.in. metodą „na policjanta czy administratora”. Działania, które podejmują to również spotkania edukacyjno-profilaktyczne, podczas których przestrzegają mieszkańców, wskazują jak unikać niebezpieczeństw oraz co robić w sytuacji ewentualnego zagrożenia. Tym razem spotkali się z pracownikami administracji, aby przypomnieć o założeniach programu „Dzielnicowy bliżej Nas”.

Dzielnicowi z Woli i Bemowa w ramach codziennych obchodów rejonów służbowych prowadzą działalność edukacyjno-profilaktyczną wśród mieszkańców. Realizują zadania mające na celu ograniczenie przestępstw dokonywanych m.in. metodą na wnuczka, policjanta, administratora. Policjanci inicjują i uczestniczą w spotkaniach ze społeczeństwem, seniorami, przedstawicielami samorządu, są obecni na debatach społecznych, biorą udział w różnych wydarzeniach z udziałem lokalnej społeczności. Dzielnicowi przekazują mieszkańcom informacje na temat sposobów działania przestępców, ostrzegają, uczą jak unikać zagrożeń, jednocześnie uwrażliwiają otoczenie, sąsiadów, znajomych i rodzinę seniorów.

Tym razem spotkali się z pracownikami administracji wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Działdowskiej, gdzie poruszali  tematy dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa próbując jednocześnie uwrażliwić i uświadomić pracujące tam osoby, że one również mają realny wpływ na zapobieganie działalności przestępców. Dzielnicowi pozostawiają podczas takich spotkań plakaty oraz ulotki w celu przekazania ich mieszkańcom. W przygotowanych materiałach znajdują się również informacje o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, które wpisują się w ideę programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, zapoczątkowanego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

ms